Eesti LGBT Ühing edastas järgneva üleskutse, mida toetab avalikult ka meie noorteühendus:

—————–

Noorteorganisatsioonid kutsuvad Baltic Pridele.

Sel neljapäeval, 6. juulil, algab üheksas LGBT+ kultuurifestival Baltic Pride. Seekordseks festivali pealkirjaks on “Koos” ja see sümboliseerib nii kõigi võimalust õnnelikult koos kasvada ja elada kui ka seda, et eri põlvkondade vahel on tugev side.

Kutsume üles kõiki toetama LGBT+ noori, kes on tihtipeale ühiskonnas haavatavamal positsioonil. Me elame vabas riigis ja ühiskonnas, kus kõik inimesed võivad enda soolist ja seksuaalset sättumust väljendada. Meil tuleb näidata üles üksmeelt, et just meie noored saaksid julgustust olla need, kes nad on, ilma et neid ühiskonnas taga kiusataks.

Sellised festivalid on vajalikud, et tutvustada ja selgitada ühiskonnale, mida tähendab olla osa vähemusest ning kuidas see mõjutab nende inimeste elu alates koolist pensionipõlveni välja. Me ei saa tihtipeale arugi, kui meie mõtted, tegevused ja sõnad tekitavad teistes ebameeldivust ja tõrjutust. Seepärast tulebki teha sellist selgitustööd, et kõik osapooled ühiskonnas saaksid elada õnnelikumalt ja hirmudeta.

Seisame selle eest, et Eesti oleks vähemuste suhtes vaba, õiglane ja tolerantne!

Festivali raames toimuvad õpitoad, kino, peod, konverents ja eksukrsioon Tallinna ajalukku läbi LGBT+ silmade. Meeleoluka ürituse lõpetab vabaõhukontsert, millele eelneb rongkäik läbi Tallinna.

——————–

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga