Vabaerakonna VI esinduskogu võttis täna vastu otsuse, et erakond läheb 2017. aasta kohalikele valimistele üle-Eesti koos valimisliitudega. Erakond on seisukohal, et kohalikud omavalitsused peavad olema sõltumatud ja tugevad ning vastandub kohalike kogukondade parteistamisele.

Esinduskogu esimehe Jaanus Ojangu sõnul ei sekku Vabaerakond kartellierakondade kombel kohalike omavalitsuste asjadesse. „Täna aasta pärast toimuvatel valimistel osaleb Vabaerakond valimistel valimisliitudes, tunnustades ja austades kohalike kogukondade õigusi. Me ei kopeeri vanu võtteid, meil on põhimõtteline ja maailmavaateline otsus,“ ütles Ojangu.

„Oleme veendunud, et poliitilised otsused tuleb teha inimestele võimalikult lähedal. Omavalitsustele tuleb tagada kindel tulubaas ja sõltumatus. Erakondade peakontoritel ei ole igasse valda ja linna asja. Kohalik poliitika on teed, haridus, heakord, sotsiaalteenused, mitte ideoloogia. Me vastandume suurparteide katsetele Eestit tsentraliseerida ja omavalitsusi parteistada, seejuures haldusreformi abil,“ ütles Vabaerakonna Riigikogu saadik Artur Talvik.

Vabaerakond pakub poliitilist platvormi kõigile Eesti inimestele, kes jagavad EVA vaateid Eesti riigi arendamisele.

Erakond ei toeta seadust, mille kohaselt Riigikogu liige võib istuda ka kohalikus volikogus ja ei käitu niiviisi, ning tunnustab kohalike omavalitsusi ja valimisliite, kes hakkasid sellele vastu. „Nn „kahe tooli“ seadus on sekkumine omavalitsuse siseasjadesse. Selle asemel, et peibutuspardid keelata nad lihtsalt seadustati,“ ütles Esinduskogu esimees Jaanus Ojangu.

LISA: Vabaerakonna VI Esinduskogu otsus 15. oktoobril 2016

1. Eesti Vabaerakond ei sekku kartellierakondade kombel kogukondade ja kohalike omavalitsuste tegemistesse, vaid tegutseb selle nimel, et vähendada ülepolitiseeritud juhtimist kogu riigi tasandil.
2. Eesti Vabaerakonna liikmed osalevad 2017.aasta kohalike omavalitsuste valimistel valimisliitudes.
3. Eesti Vabaerakond ei kasuta valimistel “peibutusparte” (kandideerimist mandaati vastu võtmata) ega talu “kahel toolil istumist“ (üheaegset kuulumist Riigikokku ja kohalikku volikokku).
4. Eesti Vabaerakond pakub poliitilist platvormi kõigile Eesti inimestele, kes jagavad meie vaateid Eesti riigi arendamisel ning kes soovivad end ka erakondlikult määratlemata lüüa kaasa suures poliitikas ja osaleda parlamendivalimistel.

Vabaerakonna Esinduskogu on n.-ö. erakonna parlament, kus piirkondade ja toimkondade esindajad, Riigikogu saadikud ja erakonna juhatuse liikmed arutavad olukorda riigis ja päevapoliitiliselt olulisi teemasid. Esinduskogu koguneb vähemalt kolm korda aastas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga