Vabaerakonna noorteühendus Vabad Noored toetab ravikanepi kättesaadavuse parandamist ning näeb, et Eestis võiks lubada toota kanepit meditsiinilise ekspordi tarbeks. Vabad Noored suunasid oma ettepaneku erakonna juhtorganitele arutamiseks ja otsustamiseks.

„On aeg murda kompromissitu arusaam, et igasugune kanepiteema arutamine on tabu. Ravikanepit võib kasutada mitmes Euroopa riigis ning praktika ütleb, et valus elavatele patsientidele, näiteks vähihaigetele, võib sellest palju abi olla. Praegune regulatsioon näeb ette tohutuid bürokraatlikke barjääre, muuhulgas mahuka taotlusega sotsiaalministeeriumi komisjoni poole pöördumist.

Ravikanepi saamise kord on selline, et see mõjub keeluna. See pole ei humaanne ega ratsionaalselt põhjendatud lähenemine riigi poolt. Regulatsioon peaks tagama, et kui patsient vajab ja arst nõustub, siis ravikanepit saab kiiresti kätte,“ ütles Vabade Noorte juhatuse esimees Silver Liiv. Tema sõnul on ravikanepi tootmine Eestis täiesti keelatud isegi meditsiinilistel ja teaduslikel eesmärkidel või ekspordiks. „Eesti ettevõtetel on võimalik saada litsentse mitme narkootilise aine tootmiseks ning eksportida neid meditsiiniliseks või teaduslikuks kasutuseks. Näiteks on lubatud toota fentanüüli, mis on kanepist märksa ohtlikum. Ravikanepi tootmise piirang on kantud pimedast hirmust ega arvesta võimaliku kasuga patsientidele ja ettevõtlusele. Loomulikult on sellega seotud ohtusid, kuid piisava kontrolli ning rangete litsentsi andmise tingimustega võib neid oluliselt maandada,“ ütles lisaks Silver Liiv.

Silver Liiv,
Vabade Noorte juhatuse esimees

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga